Twitter Facebook More

12 Mart 2013 Salı

Shareable Türkiye'den İki Paylaşım Projesini Destekliyor

,

Paylaşım ekonomisi üzerine en popüler online dergilerden biri olan Shareable, 23 Ocak 2013 tarihinde paylaşım konulu projelere destek olmak için hibe duyurusu yaptı. Paylaşım projesi olan, 30 yaşın altında öğrenci ve genç liderlerden seçilenlere 1000 dolar maddi yardım, bunun yanı sıra medya ve teknik destek vereceğini duyurmuştu.

Shareable kazanan projeleri 4 Mart’ta sitesinden duyurdu. Ödülü kazanan 13 proje arasında Türkiye’den Giysi Takası var. Ayrıca yine Türkiye’den Eşya Kütüphanesi projesine de medya desteği vereceklerini açıklamışlar.

İlk etkinliğini 19 Şubat 2012’de gerçekleştirmiş olan GiysiTakası girişimi, kullanılmayan giysilerin ücretsiz değiş tokuş edilmesi için 6 haftada bir takas etkinlikleri düzenliyor. Etkinlikler sadece takas eylemine odaklanmıyor, sürdürülebilirlikle ilgili film gösterimleri de yapıyorlar. 6 Nisan’da 1. Yıllarını kutlayacaklar ve Shareable desteği sayesinde bütün gün sürecek atölye gibi çeşitli etkinlikleri içeren bir parti düzenleyecekler.Eşya Kütüphanesi ise, henüz hazırlık aşamasında olup yakında açılacak bir eşya ödünç alma-verme sitesi. Aslında kütüphane anlayışını da oldukça aşmış görünüyor, çünkü kütüphanede tek bir merkeze gidip ödünç alma işlemi var ama bu site sayesinde ödünç alma kişiden kişiye gerçekleşerek daha geniş ve çeşitlilik içeren, daha hareketli ve katılımcı bir kapsamda ilerleyebilir. Shareable da, hikayelerini paylaşmak için bekliyor. Biz de heyecanla bekliyoruz!

Türkiye’de paylaşım ekonomisi yavaş yavaş gelişiyor, hergün yeni, güzel haberler, girişimler gelmeye devam ediyor.  

0 yorum to “Shareable Türkiye'den İki Paylaşım Projesini Destekliyor”

Yorum Gönder